Příkrmy pro 9 měsíční dítě s ABKM. Co vše mu mohu dávat? Není na pečivo, šunku a máslo ještě brzy?

Zodpovězené
16. dub 2019

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu, co můžu dávat na 2.svačinku nebo večeři 9.měsíčnímu dítěti? Mléčné věci bohužel nemůže a kaše mi odmítá.😕 Zkoušela jsem už několik druhů. Kojím na požádání, ale jeví velký zájem o jídlo. Na první svačinku má ovoc.pyré, na oběd masozel.příkrm + brambor, kuskus, rýže... A na druhou svačinku opět ovoc.pyré anebo masozel.příkrm od oběda. Přijde mi, že má večer hlad. Když jím a natahuje se po jídle, dostane kousek rohlíku, chleba na žužlání. Můžu mu začít dávat už pečivo na večeři? A máslo, šunku? Nebo je ještě brzy?

Moc děkuji.😊

Dobrý den.

Co zkusit např rýžovou kaši smíchanou s ovocným pyré? Nevím, jak velký je problém s mléčnými výrobky, zakysané často nevadí, navíc se ABKM zpravidla časem zlepšuje a 90% dětí s ABKM do 3 let mléčné výrobky již toleruje. Kaše zkoušejte i nadále - samozřejmě nemléčné, ochucené ovocem - co kdyby je zkusilo jíst miminko samo lžící? Můžete samozřejmě zkusit i zmiňované pečivo, ale zatím jen kousky, které se dítě samo dá např do polévky? Polévka - vývar s malými kousky nebo mixovaný, krémové polévky, jsou ideální večeří. Samozřejmě nadále doporučuji kojit na požádání.

Hezké dny.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová