Příležitostný bojkot prsu a kojení. Syn vypije láhev MM a pak se nakojí. Kde dělám chybu?

Zodpovězené
24. led 2019

Dobrý den,

syn mi někdy bojkotuje prso. Zkouším ho na chvíli uspat nebo jít na procházku a pak nabídnout znovu. Ale někdy už tak moc pláče hladem, že musím odstříkat a jakmile vypije láhev, tak se bez problémů u prsu dojí. Kde může být chyba prosím?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

nevím, jak je miminko staré, ale probém vidím zcela jistě v té lahvi. Nevím, kdy jste s lahvičkou začala a jak často se krmení lahví děje, ale miminka si na ni rádi a rychle zvykají. Prs zpravidla přijímají vedle lahvičky do cca 3. měsíce, poté si jednoduše vyberou lahvičku a prs začnou bojkotovat. Může to být i takto postupně.

Pokud chcete pokračovat v kojení, bude třeba lahvičku prostě vyřadit a kojit, kojit a kojit. Zkuste SOS kojorežim a kojit co to dá. Velmi se osvědčuje také společné spaní a kojení v noci. Pár prokojených nocí zpravidla velmi pomůže. Lahvičku prostě zahoďte do koše, jen vše komplikuje.

Držím palce, ať vše zvládnete.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová