Příprava na kojení. Jak stimulovat bradavky

Zodpovězené
16. zář 2019

Dobrý den,

jsem ve 4. měsíci těhotenství a mám problém s bradavkami. Mám je ploché a skoro až vpadlé. Při první dceři jsem kvůli tomu přestala s kojením po 2 týdnech. Zkoušela jsem kloboučky, masáže, odsávat a nic nepomáhalo.

Jak se dá připravit na kojení?

Dají se stimulovat bradavky?

Mám strach z představy, jak bude každé přiložení bolet. Nechci přijít o nejkrásnější chvíle s miminkem, protože vím, že ne každá mamka může kojit.

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

nevím, jak probíhalo první kojení, ale vím, že v tvaru bradavky není problém.

Bradavky, ať jsou jakékoli, byly stvořeny pro kojení. Neexistují špatné bradavky. Můžete miminku usnadnit sání tím, že budete bradavky zkoušet tvarovat tvarovačem bradavek.

K vlastnímu sání však bradavka jako taková není třeba, miminko se přisává na kůži dvorce. Ze své praxe jsem viděla už opravdu různé tvary a typy bradavek a musím konstatovat jediné, jde jen o to, aby miminko pochopilo, co má dělat. Aby mělo dostatek času na přisátí a dostatečný kontakt s Vámi. Miminko ví, jak se má kojit a pokud mu dáte dostatek času, zvládne se přisát na jakékoli bradavky.

Samozřejmě platí, že v pusince by se novorozenci neměly střídat jiné předměty - nedoporučuji tedy dudlík, lahvičku, kloboučky apod.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová