Proč 6týdenní syn pláče při kojení?

Zodpovězené
10. lis 2021

Dobrý den,

syn má 6 týdnů a poslední 4 dny strašně pláče při kojení. Na chvilku se přisaje a hned začne plakat. Papá tak 2 - 3 minutky a poté spustí velmi silný pláč.

Lahvičku nepoužíváme a ani dudlíky. Už jsem dost vyčerpaná, snažím se ho vždy uklidnit a přiložit znovu. Často se už nechce vůbec přisát.

Dávala jsem mu kapky Coliprev a dříve Sab Simplex. Celé to začalo tím, že se strašně napínal, když bylo třeba kakat a nešlo to. Kapky nepomohly.

Děláme masáž, dávám si pozor i na jídlo a stále se to zhoršuje.

Jedná se o stávku?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

to, co popisujete se dá označit jako forma bojkotu - tedy odmítání kojení bez nějaké konkrétní zjištěné příčiny. Většinou se uvádí jako možný důvod - nižší tok mléka, bolest bříška, nesnášenlivost kravského mléka. Důvodem může být např. i zánět středního ucha (podtlak při kojení bolí) apod. Pokud vyloučíte tyto důvody, nezbývá než hledat dál - jiná potravinová nesnášenlivost (lepek) apod. A dále zkoušet např. - savčí poloha - viz www.prirozenekojeni.cz, společné spaní a kojení v noci, společné koupání a kojení, kojení v rozespalosti, střídání poloh atd.

Bohužel, to vše je zpravidla opravdu zkoušení, někdy zabere, někdy ne, konkrétní návod, jak vyřešit bojkot bohužel neexistuje.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová