Proč dcerka během kojení zvrací?

Zodpovězené
14. kvě 2021

Dobrý den,

již třetí den mi dcera zvrací. Děje se to i během kojení, i když nekojím, i během klidného ležení. Opakuje se to několikrát během dne.

Když ji kojím, tak to hned vyzvrací a tím pádem ji musím kojit znovu. Mám pocit, že na druhé kojení mám už příliš málo mléka. Beru již 4. den Pregnafolin + DHA.

Nemůže jí to škodit?

A ještě jedna otázka. Mám ploché bradavky, takže se mi hůř kojí.

Pomůže mi klobouček?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nevím zásadní informace, jak je miminko staré, jak dlouho situace trvá. Zvrací znamená, že ublinkává, nebo zvrací obloukem? Kojila se dříve dobře a nyní začala zvracet?

Pokud jde o novorozeně a jste čerstvě po porodu a jde o průběžné ublinkávání, nejde patrně o nic závažného, miminko se postupně rozkojuje, a pokud má plné bříško, může se často stávat, že mléko ublinkne. Tento mírný reflux je častý, ublinkává většina miminek. Záleží, zda váhově prospívá a zda zvracení jí jinak neobtěžuje - nebudí se kvůli němu, je spokojená.

Klobouček důrazně nedoporučuji, vše by jen zkomplikoval. Nebojte se, pokud se miminko přisává, postupně si vše osvojíte a budete kojit i s plochými bradavkami bez problémů. Nebojte se, že na příští kojení už není mléko, mléka bude tolik, kolik mimi potřebuje, čím častěji se bude kojit, tím více mléka se vytvoří. Kojte vždy z obou prsou, prsa můžete i vícekrát vystřídat a doporučuji vzhledem k ublinkávání kojit co nejvíce vertikálně, např. v savčí poloze - www.prirozenekojeni.cz

Pregnafolin by nijak vadit neměl, nicméně pokud máte podezření, tak jej brát přestaňte. Jde pouze o doplněk stravy, pokud se stravujete pestře s dostatkem vitamínů, nemusíte brát žádné podobné doplňky.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová