Proč má čtyřtýdenní miminko problém s večerním kojením?

Zodpovězené
16. pro 2021

Dobrý den,

mám čtyřtýdenní miminko, které je plně kojeno. Přes den nejsou žádné problémy. Při posledním kojení večer před spaním je velmi neklidný. Stále se odpojuje a následně připojuje k bradavce. Šponuje se a následně se rozpláče.

Nemyslím si, že by to bylo nedostatkem mléka, neboť občas se při tom i pozvrací. V noci je vždy zase všechno v pořádku. Zkoušela jsem ho dát i odříhnout během kojení, ale nepomohlo to.

Čím to může být?

Opakuje se to každý večer.

Děkuji

Dobrý den,

večerní neklidné kojení bývá spojováno nejčastěji se slabším tokem mléka. To neznamená, že je mléka málo, ale vzhledem k nízké hladině prolaktivu v krvi mléko teče pomaleji a je těžší jej vysát. Není divu, že se miminko zlobí. Jindy to jde přece tak lehce a teče tak silně. Nepíšete, jak často kojíte, zda střídáte prsa při jednom kojení, jak často kojíte v noci - to jsou důležité informace.

Doporučení jsou tato - časté střídání prsou - vždy, kdy se mimi začne zlobit. Střídání poloh při kojení. Vyzkoušejte i savčí polohu - viz www.prirozenekonei.cz, která může také pomoci. A nakonec samozřejmě trpělivost, mluvte s miminkem, berte to sportovně - tady máš vše, co potřebuješ, jen si to musíš vysát. 🙂

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová