Proč má v noci moje miminko problém s přisátím?

Zodpovězené
7. lis 2022

Dobrý den,

mám dvoutýdenního syna, který je plně kojený. Přes den se krásně ukázkově hned přisaje, ale v noci s tím má velký problém. Podaří se mu to asi až na popáté či na pošesté, než se dokáže správně přisát. Hodně ho to znervózňuje a pak mám pocit, že i méně papá.

Dá se v tomto směru něco, prosím, dělat?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel na tuto otázku je velmi složité odpovědět, musela bych miminko vidět. Zkuste v noci tzv. samopřisátí - tedy položte si miminko bříškem na své břicho a nechte jej tam, aby si bradavku samo našlo - viz www.prirozenekojeni.cz.

A hlavně nebojte se, vše je teprve na začátku, miminko se vše postupně učí a za pár dní z něj bude kojoprofesionál.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová