Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Proč mě bolí prsa během kojení?

Zodpovězené
6. zář 2021

Dobrý den,

mám 6měsíční dítě, které kojím. Už dvakrát se mi stalo, že mě strašně bolelo jedno prso. Samotnou váhou prsu, když jsem si lehla na bok, mě to neskutečně bolelo a celkově při jemném dotyku bolest. Je to jako kdyby cely ten vnitřek prsu a více z vnější strany. Jako kdyby celá prsní žláza - to pevné v prsu.

Zhruba před 3 měsíci to začalo v noci a ráno strašně silná bolest. Když jsem dítěti nabídla prs, tak bolest velká, následovala úleva, ale i tak to bolelo. Na druhý den to už bylo lepší a na ten další už skoro nebolelo. Celé to trvalo pár dní. Nic jiného mi nebylo, neměla jsem ani zvýšenou teplotu a ani žádné jiné potíže. Nenahmatala jsem si ani bulku.

Mohlo jít o zánět prsu?

Dnes mě začalo pobolívat prso znovu. Kojím z něj, mám ho vyprázdněno a bolí.

Co mi pomůže, abych znovu neměla bolesti?

Děkuji

Dobrý den,

bolest při kojení může být opravdu zánět prsu (ten nemusí být vždy provázen teplotou, zatvrdlinami apod.), může jít také např. o pohmoždění způsobené velmi silným sáním.
Doporučila bych vyzkoušet více kojících poloh - vleže, fotbalista, tanečník, savčí poloha. Dbejte na správné přisátí s otevřenou pusinkou.

Při bolesti si můžete vzít Paralen či Ibalgin, pro kojení to není nebezpečné. Pokud by se častěji opakovalo, či pro Váš klid, můžete požádat o sono prsu pro vyloučení dalších příčin.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová