Proč mi teče krev z bradavky?

Zodpovězené
30. črc 2019

Dobrý den,

dceru kojím a občas se mi stalo, že si z prsu zatáhla krev. Pak ji vyzvracala. Na bradavce strup nemám. Prs mě po kojení štípe.

O jaký problém se může jednat a co by mi mohlo pomoci?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

nevím, jak je miminko staré a jak je rozběhnutá laktace.

Krev je nejčastěji způsobena ragádou, tedy trhlinkou na bradavce způsobenou chybným přisátím miminka, ale to se stává většinou jen zpočátku kojení. Druhým důvodem může být velmi intenzivní sání starších dětí, kdy se může vlivem sání poranit mlékovod. Zpravidla se během několika dnů zranění uzdraví. Pokud by tomu tak nebylo, raději doporučuji návštěvu gynekologa.

Štípání (pálení, svědění) má nejčastější příčinu v kvasinkové infekci - pomůže Canesten krém (nebo mírnější Citrovital apod).

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová