Prsní žláza. Máte zkušenosti?

Zodpovězené
2. bře 2020

Dobrý den,

již od prvního ukončení kojení, tj. 5 let, chodím pravidelně každý rok na sono prsu, protože mě levé prso pobolívá. Vždy mi říkají to samé, zvětšená prsní žláza.
Nyní po druhém ukončení kojení, to je cca půl roku, mě prso bolí každý den. Bolest je opravdu otravná. Na kontrole jsem byla v srpnu, když jsem ještě kojila.

Mám jít znovu teď raději po půl roce na sono?

Nic jsem si nenahmatala, ale občas mi z prsů ještě teče kapka mléka, které je bílé, nic zabarveného. Začala jsem ještě brát i vitamín E 400 mg a žádná změna. Prso bolí, už jsem z toho unavená.

Máte nějaké zkušenosti?

Děkuji

Dobrý den,

toto je otázka opravdu spíše pro gynekologa. Z pohledu laktace - mléko je možné odstříknout i několik měsíců po ukončení kojení, to je zcela normální. Nicméně pokud je pro Vás bolest obtěžující, určitě doporučuji problém řešit s gynekologem.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová