První laktační krize u dvouměsíční dcerky. Jak ji překonat?

Zodpovězené
22. říj 2019

Dobrý den,

moje dcerka má dva měsíce a zažíváme první krizi. Mám takový pocit, jako kdyby mi ubylo mléka. Najednou nemám pocit "nalitých" prsou. Malá je nějaká nespokojená.
Dudlík táhne jako o život a u prsu se rozčiluje. Už jsem zkoušela i odsát a dát jí mléko z láhve, ale i to odmítala. Cucá pěkně až tehdy, když je vyhladovělá. Kojit chci.
Co nám doporučujete?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Při každé krizi především zrušte dudlík. Také lahvičku nepodávejte. Prostě kojte - kojte co to dá,co nejčastěji, zkuste prokojit pár nocí a spát spolu s miminkem. Kojte ideálně kůže na kůži, v savčí poloze, střídat prsa při jednom kojení i několikrát. Kojte podle potřeb miminka - tak často jak chce, a tak dlouho, dokud chce.
Nebojte se, podobné krize se občas objeví a pokud je nepokazíte dudlíkem a lahvičkou, tak také odezní.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová