Puchýře na bradavce. Jak si pomoci?

Zodpovězené
11. únor 2020

Dobrý den,

už pár dní mě velmi bolí a pálí pravá bradavka a kojení je pro mě utrpení. Nesnesu ani podprsenku nebo cokoli, co se mi o prso tře. Po kojení mám bradavku odkrvenou a včera večer jsem si všimla, že na ní mám průhledné vystouplé puchýře viz. foto (pokud se zobrazí). Synovi bude 10 měsíců a občas u kojení zlobí (kouše, odtahuje hlavu od prsa, i když ho má ještě v puse), ale ráda bych ještě pár měsíců kojila.

Děkuji za Vaše rady.

Dobrý den,

podobné puchýřky se mohou vytvořit při velmi silném sání. Lze je propíchnout sterilní jehlou, někdy samy prasknout při dalším kojení. Problém však může být Vámi pospaná odkrvená bradavka - může jít o syndrom bílé bradavky, který je velmi bolestivý a bohužel není jasná přičina ani způsob léčby - často pomáhá teplý obklad ihned po odpojení dítěte. Zkuste změnit polohu - zkuste tzv. savčí (viz www.prirozenekojeni.cz), můžete brát horčík jako prevenci křečí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová