Řezavá bolest po kojení. Co to může být?

Zodpovězené
27. zář 2019

Dobrý den,

7 měsíců kojím, cca měsíc mě po kojení bolí pravé prso.

Bolest není po každém kojení, dva dny je třeba vše ok a pak bolest opět začne. Bolest vydrží třeba 3 hodiny, připomíná řezání žiletkou, není to intenzivní bolest celé 3 hodiny, ale bolest nastupuje třeba po 10 minutách a pak je zase chvilka bez bolesti a potom opět bolest. Nemůžu kvůli tomu ani spát. Napadl mě syndrom bílé bradavky, ale bílou bradavku nemám, dítě v pusince také nic nemá.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

mohlo by se jednat o kvasinkovou infekci. Doporučuji Canesten, nebo mírnější Citrovital. Pokud by se nezlepšilo cca do týdne, pak návštěvu lékaře.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová