Rušení nočního kojení

Zodpovězené
11. lis 2018

Dobrý den,

ráda bych ročnímu synovi zrušila noční kojení. Nyní se budí každé 2 hodiny. Zároveň chci ponechat večerní a klidně i ranní kojení. Máte radu jak na to?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

je skvělé, že stále kojíte a kojit chcete. Bohužel, obávám se, že v roce je na takovouto radikální úpravu režimu ještě velmi brzy. Ročnímu dítěti nevysvětlíte, že kojit v noci už nechcete. Kojení vnímá jako ujištění o bezpečí, že vše je v pořádku, svět je dobrý, laskavý a plný mléka a lásky. Jakékoli pokusy s náhradou kojení např. vodou či čajem v lahvičce je předem prohraný boj. Dítě se v noci nebudí z hladu, ale z potřeby bezpečí. Také se často budí proto, že potřebuje znovu usnout a jinak, než u kojení to neumí. Nevím, jaký usínací rituál máte s miminkem nyní. Můžete se pokusit nenakojit a uspat jiným způsobem - hlazením, přitulením, pochováním. Je to však běh na dlouhou trať. K určité úpravě režimu kojení doporučuji přistoupit nejdříve kolem 18. měsíce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová