Silný tok mléka a hněv čtyřtýdenního miminka. Jak reagovat?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

děťátko má 4 týdny a už 3 - 4 dny se mi zlobí večer na prsou. Párkrát potáhne a pak hrozný pláč. Stále dokola. Mléka mám dost, někdy mi až stříká.
Vypadá to, že nestíhá polykat, protože jí to dost vytéká z úst. Zkoušela jsem různé polohy, i ležet na zádech a ona na mně na bříšku. Nic nepomáhá. Nechci ji nechávat hladovou a bojím se, že takto mléko i ztratím. Dnes mi to už dělala i přes den.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

zkuste odstříkat předem největší nápor, dále doporučuji tzv. savčí polohu (www.prirozenekojeni.cz), miminko se kojí v této poloze přirozeně, tak jak samo chce a samo se přisává. Do kojení miminko nenuťte, když nechce, nedávejte a zkuste zase později. Zkuste nošení v šátku nebo nosítku pro uklidnění.
Držím palc.e

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová