Souhlasíte s užíváním Moringy k podpoře kojení a navýšení laktace?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

dočetla jsem se, že několik maminek má dobré zkušenosti s užíváním kapslí z výtažku rostliny Moringa. Užívaly tři 500 mg tobolky 3x denně. Naopak, jsou i stránky, kde ji nedoporučují kojícím ženám, proto mě zajímá Váš názor. Ptám se i proto, že například benedikt se senovkou u mě nijak neúčinkovali.

Souhlasíte s užíváním Moringy k podpoře kojení a navýšení laktace?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Moringa patří vedle Benediktu či Pískavice k nejčastěji citovaným bylinkám, které podporují laktaci. Nejsem bylinkář a osobně podobné podpůrné prostředky vnímám s velkou rezervou. Nejjistější způsob, jak podpořit laktaci, je kontakt s miminkem, společné spaní, kojení, kojení a kojení.
Ostatní - bylinky, homeopatika atd. podpoří, ale samo o sobě dostatek MM nezajistí.

Hezké kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová