Správné přisátí při kojení. Jak na to?

Zodpovězené
23. pro 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně správného přisátí miminka. Mám pocit, že úplně špatně kojím. Snažím se o záklon hlavičky a také o to, aby měl bradu jako první na prsu.
Všude jsem se dočetla, že rty by měl mít otočené směrem ven. Ale můj syn má rty dovnitř. Už máme i problémy s plyny a bylo mi řečeno, že je to kvůli špatnému přisátí.

Co mi doporučujete?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkuste jednoduchou věc, nechte miminko přisát samotné. Dejte si jen do tzv savčí polohy, ideálně jen v plence kůže na kůži (viz www.prirozenekojeni.cz). Nepřemýšlejte příliš nad tzv technikou, budete mít dojem, že potřebujete vysokou školu, abyste mohla nakojit své miminko. V savčí poloze se miminko přisaje samo správně. Jedinou nevýhodou je, že se miminka v této poloze občas zlobí a pláčí, protože jim to hned nejde, je to namáhavé, mají hlad atd... Vydržte, pomáhejte ale nechtejte jej přísát. Nebojte se, když se Vám bude zdát, že leží špatně. Pokud se bude kojit, je to ok. Někdy mají v této poloze miminka hlavičku úplně zabořenou do prsu maminky, někdy položenou jakoby stranou, vše je správně, pokud se spokojeně kojí.
Pokud to nepůjde, zkuste se obráti na některou LP z uvedeného webu, která může vše ulehčit a poradit.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová