Stačilo dcerce 9 měsíců plného kojení k dobré imunitě?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

překonala jsem Covid-19 a během nemoci se mi 9měsíční dcerka přestala přisávat na prs. Začala jsem mlíčko odsávat. No nestačí jí, tak jednu lahvičku umělého mléka jí musím dávat. Nedaří se nám rozjet kojení.

Stačilo dcerce 9 měsíců plného kojení k dobré imunitě?

Co nám doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak mimi reaguje nyní, třeba si ještě s kojením dá říci. Obecně jsou z hlediska imunity naprosto nejdůležitější první tři měsíce kojení. Dále se doporučuje plně kojit do 6 měsíců a poté se zavedenými příkrmy do 2 let či déle, jak mamince i miminku vyhovuje.

Dělala jste maximum, a pokud došlo k odstavení vzhledem k nemoci, nelze si nic vyčítat. Můžete zkusit nabízet, společné spaní a kojení v noci. Pokud se nezadaří, nezbyvá než zavést UM. Imunitu dále velmi podporuje pestrá strava s dostatkem ovoce, zeleniny a bílkovin, otužování, k pití pouze voda, žádné sladké nápoje, dostatečný pobyt venku za každého počasí, každý den. Tak imunitu můžete dále podporovat.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová