Syn pláče hlady. Proč má po mém mléku hlad?

Zodpovězené
6. led 2020

Dobrý den,

zhruba před týdnem 2měsíční syn začal u kojení plakat, mlátit kolem sebe rukama a nohama a strašně se vzteká. Do té doby pil normálně a přibíral na váze úplně normálně.
Spí po hodině a budí se hlady, úplně mu kručí v břiše. Opět pije a opět se vzteká. Nemá to žádný systém, prostě jen má hlad a nechce pít z prsu. A pořád dokola.

Co se s mlékem stalo?

Dnes třeba z prsu vypil 85 ml a začal plakat. Po uklidnění si začal cucat ruce a jevil známky hladu. Po přiložení začal ječet a nechtěl se přisát. Vyměkla jsem a dala mu flašku s UM. Vypil ještě 60 ml a teď spokojeně spinká.

Proč má po mém mléku najednou hlad? Co mám delat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odpověď je jednoduchá, patrně potřebuje více MM. Je možné, že se mírně snížila laktace a dosavadní množství a délka kojení už miminku nestačí. Potřebovala bych více informací. Je třeba zhodnotit jak často se kojí, jak často se kojí v noci. Pije vždy z obou prsou? Používáte dudlík? To a mnohé další je třeba zhodnotit a poté doporučit možné řešení.
Obecně - kojte co nejčastěji a především co nejčastěji v noci. Pokud společně nespíte, doporučuji alespoň několik nocí tzv. prokojit - tedy spát společně a kojit co nejvíce. Při každém kojení vystřídat prsa i několikrát - vždy, když se začne zlobit. Dudlík, pokud používáte, zkuste vyřadit. Zároveň zkuste kojení v tzv. savčí poloze (viz www.prirozenekojeni.cz). Obecně bych doporučila návštěvu dobré LP, protože není nic ztraceno, ale při dalším používání lahvičky a UM hrozí riziko předčasného odstavení.
Moc džím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová