Syn se odtahuje od prsu. Proč?

Zodpovězené
25. říj 2020

Dobrý den,

během kojení se mi syn trhá a nervuje na prsu. Mám pocit, jako kdyby dobře nesál. Prsa mám měkká a mám pocit, jako kdybych ztrácela mléko. Synek přibírá a občas mu dám i UM, ale to vypije možná 10 ml.

Co mám dělat?

Děkuji

Dobrý den,

neznám bohužel více informací - jak je miminko staré, jak často se kojí, kojíte z obou prsou, jak často se kojí v noci, používáte dudlíka v případě dokrmu lahvičku? To vše je důležité. Odtahování od prsu bývá znakem nespokojenosti miminka, ta může být způsobena tokem mléka - slabším, nebo naopak i velmi silný tok miminko rozčiluje. Někdy odtahování způsobuje dudlík - miminko jakoby neví, zda má v puse dudlík nebo prso a je zmatené. Někdy je miminko nespokojené i kvůli pohybům střev - jakmile začne pít, ucítí nepříjemný tlak v bříšku a jakoby neví, zda má tlačit, pít apod.
Obecná doporučení na kojení - kojit tak často a tak dlouho, jak miminko chce, střídat prsa při každém kojení, klidně i několikrát. Hodně kojit v noci. Nepoužívat dudlík. Dokrm nepovažuji za nutný, miminko váhově prospívá, spíše dokrm může být rizikem pro další kojení. Doporučuji savčí polohu kvůli větší volnosti a samostatnosti miminka.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová