Syn se při kojení pouští jednoho prsu. Co mám dělat, aby se i nadále kojil z obou prs?

Zodpovězené
25. led 2019

Dobrý den,

Můj syn - 3,5 měsíce starý, se narodil o 7 týdnů dříve a z dětské kliniky jsme odjížděli na láhvi s odstříkaným MM. Doma jsme se rozkojili a je plně kojený. Poslední 3 dny se od pravého prsa neustále pouští. 2x-3x zatáhne a pustí se a kroutí se u toho. Z druhého prsa pije normálně. Vždycky jsem měla mléka v pravém prsu mnohem více a i lepší spouštěcí reflex. (Vím to díky odstříkávání v době, kdy byl malý v inkubátoru a na klinice).

Moc Vás prosím o radu co dělat. Ráda bych kojila co nejdéle.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

je skvělé, že se Vám podařilo rozkojit i po návyku na lahvičku. Důvody, proč se miminko pouští prsa, které je dle vás lépe rozkojené jsou trochu záhada. Zpravidla se děti takto chovají právě proto, že mléko z prsu teče hůře. Je možné, že z tohoto oblíbeného prsa nyní mléko teče hůř než dřív a syn to nelibě nese. Doporučuji z méně oblíbeného kojit vždy jako z prvního, střídat polohy, zkusit tzv. savčí polohu, kdy si miminko střídá prsa dle svého (zvláště takto staré miminko). Určitě nepoužívejte dudlík, a stále doporučuji kojit dle potřeby miminka - tak často a tak dlouho, jak chce.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová