Syna, 10 měsíců, kojím v noci po 2 hodinách. Jak to omezit?

Zodpovězené
11. lis 2019

Dobrý den,

mám 10měsíčního syna a už od půl roku přikrmuji domácí stravou. Má už 8 zoubků, dávám snídani, oběd, svačinku a večer kaši. Mezitím mi během dne stále pije mlíčko, už slabé ode mě. Jediný problém mám, že mi nechce vůbec spát déle v noci, budí se po 2 hodinach. Zkusila jsem Sunar-nechce, čaj-nechce. Na zoubky dávám Calgel. Občas si už si nevím rady, někdy je to za noc i 7krát.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

nejprve Vás musím ujistit, že od Vás Váš syn nepije nijak slabé mléko. Je to zcela originální a jedinečné mateřské mléko, které mu dodává přesně to, co potřebuje. Není na něm nic slabého či nedostatečného.
Je skvělé, že jste bez potíží zavedla příkrmy, na můj vkus poměrně rychle a vůbec by nevadilo mírně ubrat a zatím nezavádět další svačinku a spíše kojit. Stále platí kojit i mezi jídly a vůbec nesledovat snězené množství - kolik sní, tolik sní.
Noční kojení nijak nesouvisí s hladem. Váš syn má jistě dostatek kalorií, aby dobře prospívat. Kojení souvisí s potřebou miminka být s Vámi v kontaktu. Zvláště v druhé polovině prvního roku věku prochází miminko překotným psychomotorickým vývoje, naučí se lézt, stát, chodit, velmi pokročí i v mluvě a komunikaci. Pro jeden malý mozeček je toho až příliš, jeho vnímání světa se neustále mění a zlepšuje. Proto se velmi často stává, že se v noci potřebuje ujistit o jedinné neměnné jistotě a tou je máma, její vůně, její prsa, její přitomnost.
Pro lepší vyspání doporučuji spát společně s miminkem. To je jedinné řešení. Ostatní - Calgel, kaše k večeři, Sunar - to jsou vše zástupné berličky, které neřeší daný problém a sice potřebu kontaktu. Možná, že časem zaberou, ale je otázka, zda to takto chceme. Zkuste se sama zamyslet, zda je možné, abyste si např. během dne mohla odpočinout, co by Vám pomohlo situaci zlepšit. Často stačí jen drobná změna či pomoc a budete situaci vnímat jinak.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová