Synek je v inkubátoru a já odsávám mléko. Kdy se tvoří nejvíce mlíčka?

Zodpovězené
7. srp 2020

Dobrý den,

jsem šestý den po porodu. Synek mi byl hned přiložen k prsu, kde se krásně přisál. Ale v noci ho museli převážet kvůli dýchání do Banské Bystrice.

Synka tedy u sebe nemám, je momentálně v inkubátoru. Kontakt kůže na kůži není možný, ale chodíme každý den za ním s tím, že se ho snažím vždy co nejvíce hladit, držet za ručku.

Odsávám a včera se mi už spustilo mléko. Vytáhnu cca 20 ml dohromady z obou prsů. Koupila jsem si pískavice i Benedikt, beru 3 x 3, piji hroznovou šťávu, piji dostatek vody za den. Opravdu se snažím dělat všechno proto, aby bylo mléka co nejvíce.

Jak bych ještě mohla zvýšit tvorbu mlíčka?

Kdy se tvoří nejvíce mlíčka?

Je možné, že jsem nejdříve vytáhla těch 20 ml a o 2 hodiny lze pouze půlku z toho?

Děkuji

Dobrý den,

je úžasné, co pro miminko děláte a také skvělé, že již odsáváte tolik mléka. Berte odsávání jako dočasnou stimulaci, než budete moci přirozeně kojit. Odsávejte pravidelně každé 3-4 hodiny. Kolísání množství mléka je zcela normální. Množství mléka se zvýší, jakmile začnete přirozeně kojit. Prozatím můžete zkusit odsávat v přítomnosti miminka nebo např. u jeho fotky - i to může způsobit vyšší tvorbu mléka. Odsávání je však jen mechanický proces. Kojení je vztah, komunikace, láska. To žádný přístroj nenahradí.
Moc držím palce, aby se vše dalo rychle do pořádku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová