Trhavé kojení. Dělám něco špatně?

Zodpovězené
19. lis 2019

Dobrý den,

už třetí den mám problém s kojením, především večer. Malému jsou dva měsíce a u kojení se odtrhává a obratem znovu přisává. Mléko mu teče, nerozčiluje se, ale i přes to je kojení "trhané".

Dokážete mi z tohoto prosím říci, kde mám hledat chybu?

A ještě mám jeden dotaz. Když mě trápí střevní viróza, může se to přenést na syna při kojení?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, odpovím postupně:

1) Při střevní viróze určitě kojit můžete, dokonce je to velmi důležité a díky MM má miminko velmi nízké riziko nákazy.
2) Z Vašeho popisu je velmi těžké určit důvod takového chování. Večerní kojení někdy takové bývá, často je to připisováno nižšímu toku mléka - miminko se musí více snažit. Zkuste kojit v tzv. savčí poloze, často střídat prsa. Nevím, jak často se miminko kojení v noci a přes den, je možné, že laktace trošku klesla a mléko neteče tak silně jako dříve. buďte trpělivá a nepokazte si kojení lahvičkou apod. Kdyby se nedařilo situaci zlepšit, zkuste kontaktovat doboru LP z okolí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová