Trhlinky pod bradavkou. Jak je léčit?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

mám 1,5letou dcerku, kterou kojím od narození na požádání. Stále je to poměrně často, hlavně v noci. Už déle mám kolem bradavek červené fleky. Přesně kopírují místo, kde má malá pusinku během kojení.
Poslední dny se mi však na spodní straně objevily trhlinky a od té doby mi kojení způsobuje dost silné bolesti. Natírám si to mastičkou na prsa pro kojící matky z DM, rybí mastičkou, domácí bylinkovou tinkturou a také po každém kojení nechávám zaschnout pár kapek mléka na bradavce. Nic nepomáhá.
Podvědomě se začínám bránit kojení.

Pomohou mi na nějakou dobu kloboučky?

Co mi doporučíte?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že daný problém nesouvisí tolik s kojením jako takovým. V daném věku už jste tzv. mazák, přisátí apod. bývá bez problémů. Mohlo by jít o kvasinku, ale napadá mě i aleregie, nebo jiné kožní onemocnění. Doporučila bych návštěvu dermatologa.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová