Třídenní syn se neumí přisát. Jak mu mohu pomoci?

Zodpovězené
12. srp 2019

Dobrý den,

můj syn má tři dny a neumí se přisát. U bradavky pláče. Když ji má v pusince, tak ji má doširoka otevřenou a křičí. Když se i přisál, ihned ji pustil.

Mlíčko už mám. Zkoušela jsem různé polohy a nic nepomohlo. Zkušenosti s kojením mám.

Jak mu mohu pomoci?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

je otázka, proč má syn potíže.

Nebyl intubován, nemá nějakou negativní zkušenost - těžký porod apod.? Zkoušejte tzv. samopřisání v savčí poloze (viz www.prirozenekojeni.cz). Dejte mu hlavně čas a dostatek kontaktu = společné spaní, nošení v šátku na těle, kojení kůže na kůži. Miminko to časem zvládne.

Nedávejte dudlík a dokrm ideálně cévkou po prstu. Vydržte, může to trvat i několik dní (či týdnů), každé miminko má svůj vlastní čas a nevíme, proč aktuálně kojení odmítá (ostatně, možná, že dnes, když vám odpovídám, už je situace jiná).

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová