Tříměsíční dcerka se chce kojit jen v leže. Jde o bojkot?

Zodpovězené
9. črc 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Už pár dní pozoruji, že moje tříměsíční dcerka si začala během dne vyžadovat kojení pouze vleže.

Od narození jsem ji kojila během dne v sedě. Občas vleže. V noci pouze vleže. Poslední dny vyžaduje pouze kojení vleže. Při snaze kojit v jiné poloze spustí velký pláč. Napíná se, saje si pěstičky a je neklidná. Sníženou laktaci jsem nezpozorovala.

Občas používáme dudlík. Příkrmy a láhev jí nedávám.

Jak ji naučím na kojení v sedě v mém náručí?

Děkuji

Dobrý den,

je velmi těžké zjistit, co je důvod preference kojení vleže. Berte to jako signál, který říká, že existuje něco, co jí při kojení vleže více vyhovuje. Nezbývá než zkoušet a hledat. Jako vždy doporučuji zkusit tzv. savčí polohu (viz. www.prirozenekojeni.cz), která miminkům umožňuje uvelebit se tak, jak potřebují. Každopádně rozhodně zkoušejte i jiné polohy, třeba i v noci. Prozatím nemyslím, že jde přímo o bojkot.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová