Tříměsíční dceru kojím pouze z jednoho prsu. Jak zvýším tvorbu mléka v druhém prsu?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

mám plně kojenou tříměsíční dcerku, kterou kojím pouze z jednoho prsu. Snažila jsem se i z toho druhého, ale malé se tam těžko přisávalo. Pila z něj méně a méně, až přestala. Mléko se mi tam přestalo tvořit.

Dá se to nějak ještě rozkojit?

Mléka mám dost, malá přibírá ukázkově. Tentýž problém jsem měla i při první dceři, která byla kojena z jednoho prsu do 2 let.

Děkuji

Dobrý den,

preference jednoho prsu se objevuje často. Někdy dojde nakonec k úplnému vysazení jednoho prsu a dítě se kojí jen z jednoho. Nijak to kojení neohrožuje, dítě je možné dlouhodobě kojit jen z jednoho prsu. Pokud chcete druhé prso trochu "rozjet", jednoduše z něj více kojte. Kojte, kojte a kojte. Začínejte jím a opět končete. Buďte trpělivá, mimi se bude zlobit, protože mléko mu z prsu teče méně. Kojte z tohoto prsu hodně v noci, v rozespalosti apod. Pokud se nazadaří, nevadí, už máte zkušenost, že i z jednoho prsu to šlo.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová