Tříměsíční miminko se nechce večer kojit. Pomůže mu pití pomocí cévky?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

mám tříměsíční miminko, které jsem dosud plně kojila. Už asi týden se však nechce přisát, a to jen ve večerních hodinách. Po dlouhém boji s pláčem jsem nucena mu večer dát odsáté mléko z láhve.

Dudlík má pouze při večerním usínání. Kojit nechci přestat, mlíčka mám dost.

Podaří se to napravit cévkou?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ¨

večerní kojení bývá odmítáno z důvodu nižšího toku mléka (to je způsobeno poklesem prolaktinu odpoledne a večer). Bohužel podání mléka z lahvičky problém jen prohlubuje a snižuje tvorbu mléka. Mohlo být řešení podání dokrmu cévkou přmo u prsu, pak se tok zvýší a dítě díky kojení stimuluje i tvorbu mléka. Také si nezvyká na pítí z láhve, které by poté preferovalo.
Dále je velmi důležité kojit v noci - ideální by bylo společné spaní.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová