Třítýdenní dcera se při kojení zlobí. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Jak začnu kojit třítýdenní dcerku a mléko jí jde rychleji, tak se začne dusit, vztekat a odtahuje se také 10x.

Když se tok mléka ustálí, tak zcela přestává táhnout. Zkoušela jsem i klobouček a kojit vleže. Bohužel, po kojení ji musím dokrmit, neboť v kuse jen pláče a cucá si pěstičky.

Beru homeo, pískavice a Benedikt. Často mám pocit, že dcera táhne naprázdno. Nechtěla bych přestat s kojením, ale vidět ji takto se zlobit mě ubíjí.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nejsem si zcela jista, zda problém je přílišný tok mléka a zahlcování miminka, nebo naopak nedostatek (když je potřeba dokrmu). Každopádně můžete zkusit největší nápor před kojením lehce odsát, aby prs změkl a dobře se miminku sálo. Fajn je savčí poloha více vleže, kdy přílišný tok brzdí i gravitace. Prsa střídejte třeba i víckrát u jednoho kojení. Pak dokrm nebude třeba. Také velmi záleží, jak dokrm dáváte - pokud lahvičkou, je velké riziko, že se miminko časem odstaví. Pokud je dokrm opravdu nutný, volila bych cévku přímo na prsu (viz. www.infookojeni.net).
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová