Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Tvorba mateřského mléka. Poradíte mi tabletky?

DudlíkKontaktní rodičovstvíDůvěra v pláč dítěteSpolečné spaníNovorozenec (narození až 28. den)MiminkoPsychomotorický vývojKojeníMateřské mlékoBylinky pro podporu laktaceKojení dětíBenedikt lékařskýPískavice řecké seno
29. říj 2019

Dobrý večer,

mám 3týdenního syna a začínám mít pocit, že ztrácím mléko. Ze dne na den se mi přestaly nalévat prsa. Syn i dost pláče. Když ho nakojím, tak začne plakat a hledá prso. Jako kdyby měl málo a nestačilo mu.

Poradíte mi nějaké tabletky na podporu tvorby mateřského mléka?

Děkuji.

Dobrý den, obávám se, že žádné podobné tabletky nejsou. Zda máte dostatek mléka záleží na Tom, zda je miminko kojeno tak jak samo chce a tak dlouho jak chce a jak dlouhé jsou pauzy mezi kojením a také zda jste se syném v dostatečném kontaktu - společné spaní apod. Také je důležité zda váhově i psychomotoricky prospívá. Prsa se po prvotní bouřlivé laktaci přestávají nalévat a tvrdnout, tkáň je pružnější a laktace se přizpůsobí potřebám dítěte. Pokud je syn po kojení nespokojení a chce ještě, nakojte jej znovu. Prsa během kojení střídejte třeba i několikrát. Pokud dáváte dudlík, přestaňte a více kojte.
Na podporu laktace můžete užívat bylinky (například benedikt lékařský, pískavici) či homeopatika. Základem je ale kontakt a dostatečně časté kojení.
Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová