Tvorba mléka po sekci. Jak ji zvýšit?

Zodpovězené
16. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení po sekci. Jdu na plánovanou sekci a vím, že mi bude déle trvat, než se rozkojím.

Jak zvýšit tvorbu mléka hned po sekcí?

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

kojení po CS je statisticky problematičtější, ale ne nemožné.

Důležité je, abyste mohli být s miminkem co nejdříve spolu. Právě kontakt je to zásadní pro úspěšné kojení. Aby miminko bylo kojení tak často a tak dlouho, jak chce. I laktace přichází při dostatečném kontaktu dříve.

Rozhodně se vyhněte dudlíku a bude-li třeba dokrm, pak ne lahvičkou, ale cévkou při kojení (viz. www.infookojeni.net). Dále doporučuji kojit v tzv. savčí poloze (viz. www.prirozenekojeni.cz).

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová