Ukončení kojení. Je to nutné, abych znovu otěhotněla?

Zodpovězené
25. kvě 2020

Dobrý den,

mám 17měsíční dítě a stále nemám cyklus. Kojila jsem dost často. Už přes měsíc se snažím nekojit v noci, resp., když se vzbudí nad ránem kolem 4, tak ho nakojím, aby usnul.
Chtěli bychom však další děťátko. Ukončením kojení v noci se mi nerozběhl cyklus.

Musím ukončit kojení jako takové?

Děťátku rostou stoličky, takže momentálně je toto dobrý způsob uklidnění. Proto ho kojím přes den častěji.

Děkuji

Dobrý den,

jedna z prvních vět po porodu, které uslyšíte od gynekologa je, že kojení není antikoncepce. Pro opětovné otěhotnění není třeba přestat kojit. Otázkou je Vaše ovulace, která může být kojením ovlivněna, není tak dobře čitelná, jako při klasickém cyklu a může být tudíž potíž se do ní správně "trefit". Máte dvě možnosti - nechat to na přírodě a prostě to zkoušet, nebo se poradit s gynekologem ohledně ovulace a dalších možností.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová