V kolika měsících se má dítěti zavést večerní kaše?

Zodpovězené
22. bře 2019

Dobrý den,

naše miminko má 6 měsíců. Na oběd papá zeleninové příkrmy a ovocné příkrmy na svačinu. Na požádání dítě kojím.

Kdy je vhodné zavést večerní kaši? Z čeho má být kaše připravena? Jaký pitný režim má mít 6 měsíční dítě?

Děkuji

Dobrý den,

to je velice individuální. Záleží, jak Vaše dítě příkrmy přijímá, zda je s jídlem v pohdoě, nebo zda je spíše odmítá. Večeři doporučuji zavést až jako poslední chod. cca kolem 10. - 11. měsíce, ale klidně i později, pokud jsou s příkrmy potíže. Kaše doporučuji vždy nejprve nemléčné, ideálně doma vařené - rýžová, kukuřičná, jáhlová. Vždy neslazené.

Pitný režim v 6 měsících = kojení. Jiné tekutiny dítě nepotřebuje, pokud je kojeno tzv. na požádání. Můžete postupně začít nabízet vodu - v hrnečku s pítkem. Lahvičku ne.

Krásné kojení a přikrmování.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová