Velké váhové přírůstky. Není špatně, že tam moc přibývá?

Zodpovězené
20. dub 2020

Dobrý den,

mám 2 měsíce starou dceru. Narodila se a měla 4 kg. Na původní váhu se dostala po 14 dnech. Pak až doteď přibývá na váze 450-500 g za týden. Pouze kojím a někdy i každé dvě hodiny.

Není to špatně, že tak moc přibývá?

Nemůže ji mlíčko zatěžovat srdíčko nebo ledviny?

Děkuji.

Dobrý den,

mateřské mléko nemůže být pro zdravé dítě nijak ohrožující. Máte malou boubelku, kojíte ji na požádání a dcera velmi dobře prospívá. Zdravé kojené děti se nepřejídají. Může nastat období, kdy se bude kojit naopak méně a pak využije získané zásoby. Kojené děti mají nízké riziko obezity (pokud dodržujete pestrou a vyváženou stravu bez nadbytku cukrů v pozdějším věku). Kojení cvalíci své faldíky vyběhají.
Kojení bych nijak neomezovala.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová