Větší otevření úst při kojení. Jak toho dosáhnout?

Zodpovězené
2. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení týdenního miminka.

Jak lze dosáhnout většího otevření úst při kojení?

Příčnou polohu praktikujeme správně. Bradavkou projíždím po vrchním rtu a stále je slabé otevření úst, i slabé přisátí, slabé pití. Dokrmuji cévkou, ale nic se nemění.

Jaká je to sací poloha?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

otázkou je, zda mimino dokáže pusinku doširoka otevřít (např. při pláči?) nebo zda není nějaký problém s mluvidly a čelistmi. Pokud ne , zkuste samopřisátí v savčí poloze, děti v ní instinktivně otevírají pusinku a snaží se přisát, tato poloha navíc usnadňuje přisátí a možnost vzít do úst co nevětší část dvorce. Postupně až se začne více dařit, zkuste snižovat množství dokrmu.
Pokud by se nedařilo, konaktujte LP v okolí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová