Ví 5týdenní miminko, kdy má už plné bříško?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

doma mám 5týdenní miminko, které bylo narozeno ve 35. týdnu. Je plně kojeno. Kojím na požádání. Dosud nemělo bdělá okna, jen spinkalo a papalo, ale už vydrží déle vzhůru. On by po celou dobu vzhůru jen papal. Není to jen o tom, že by se chtěl uklidnit na prsu. Normálně táhne a papá. Asi chce dohnat váhu. Konečně má 3 600 g.

Dnes vstal ve 3 hodiny, papal jen 15 minut a usnul. Dala jsem ho odříhnout a do postýlky. Probudil se a chtěl znovu papat. Tak papal znovu 20 minut a znovu to samé. Hezky mi usnul. Chtěla jsem ho přebalit a převléct, protože byl mokrý od vytečeného mlíčka. Probral se a s pláčem hledal prs. Tak papkal zase.

Mně to vůbec nevadí. Zkoušela bych ho dávat hned bez odříhnutí, ale on pak zvrací. Trochu mlíčka mu vyběhne. Když papá velmi dlouho, tak po tom třetím papaní vyzvrací už i tvarohovité mlíčko.

Ví miminko, kdy má dost?

Teď už usnul, ale běžně ještě po vyzvracení takového tvarohovitého chce ještě pít.

Mám mu dávat?

Nechci dávat dudlík.

Máte tipy, jak jinak ulevit/odříhnout?

Děkuji

Dobrý den,

ano, miminko ví, kdy má dost a také, kdy opravdu pije - tedy na hlad a kdy jen tak ucucává - na uklidnění, na usnutí.

Ublinkávání - i natráveného mléka, pokud je opravdu ublinknutí, není nijak škodlivé, je to zcela normální a není třeba se jím znepokojovat. Je přirozené, že po ublinknutí chce mimi pít - má nakyslou chuť v pusince a chce ji zklidnit.

Kojení nemusí být jen o hladu, ale z mnoha a mnoha důvodů, které časem začne mimi řešit jinak, ale nyní vyřeší kojení 99 % jeho potřeb a potíží.
Odříhnout dávat můžete, doporučuji také kojit v savčí poloze - www.prirozenekojeni.cz, která velmi napomáhá přirozenému odříhávání.

Gratuluji ke krásnému rozkojení, a to, co popisujete je zcela standardní průběh kojení novorozence.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová