Vinné obklady. Pomohou při zánětu prsu během odstavení od kojení?

Zodpovězené
4. bře 2020

Dobrý den,

včera jsem se rozhodla odstavit od kojení mou skoro dvouletou dceru. Důvody vypisovat nebudu. Prsa jsem si převázala elastickým obvazem, protože vím, že jinak bych tu bolest nevydržela. A i přišla, zejména levé prso.
V noci bylo mé prso pro dítě jako dudlík. Moc jsem se tedy nevyspala, protože bez prsa neusne. Prso je velmi tvrdé, dala jsem si Nurofen. Jsem velmi slabá, všechno mě bolí, i páteř.

Je možné, že má tělo takový šok?

A teď jsem zjistila, že mám teplotu 37 ° C.

Jaký máte názor na vinné obklady?

Fungují jako prevence zánětu prsu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, Váš stav může být způsoben odstavením. Pokud jste v noci byla zvyklá kojit, může být náhlé odstavení důvodem zvýšené teploty apod. Jako prevenci možného zánětu doporučuji spíše odstříkávání do úlevy při nalitých prsou, chlazení, obklady z tvarohu, zelí, strouhané brambory. Mátový či šalvějový čaj. Nejhorší pomine za cca týden, poté se laktace postupně sníží.
Gratuluji k dlouhému kojení, udělala jste pro dcera velmi dobrou věc.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová