Výbavička. Hnízdečko pro miminko. Dá se s v něm dítě kojit?

Zodpovězené
5. srp 2019

Dobrý den.

Jsem ve 32tt a zařizuji věci pro miminko. Hodně jsem četla o vhodném místě pro dítě, jako je například hnízdečko pro miminko. Chápu správně, že je to místo, kam se miminko odkládá jen během dne? Anebo lze hnízdečko pro miminko použít i v posteli na společné spaní? Ráda bych s dítětem spala v jedné posteli a přemýslím, jestli se to dá spolu i s případným kojením nějak zkloubit? Dá se přímo v hnízdečku kojit anebo miminko musím z něj vždy vytahovat?

Máte s tím zkušenosti?

Děkuji Vám a přeju hezký den.

Dobrý den,

ano, miminka mají ráda malý ohraničený prostor a opřená zádička v poloze klubíčka.

Obávám se však, že pokud budete mít hnízdečko u sebe v posteli, kojit v něm nelze (nebo si to úplně neumím představit). V leže je třeba kojit tak, že miminko je k Vám těsně přitisknuto (ostatně to platí i pro všechny ostatní polohy).

Jinak vám však společné spaní s miminkem vřele doporučuji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová