Vyplatí se kojit jednou denně?

Zodpovězené
14. říj 2022

Dobrý den,

mám předčasňátko (34. tt), momentálně má už 3 měsíce. Na začátku kojení jsem měla různé komplikace a postupně mi mléko mizelo – až na 20 ml za den. Pak jsem to přestala „násilně“ tlačit a trošku se to zlepšilo. Za celý den se mi však kojením podaří malého nakrmit jen 1-2x. Přikládám ho, máme spoustu kontaktů kůže na kůži, užívám různé podpůrné doplňky. Zkoušela jsem hroznovou šťávu i tmavé nealko pivo.

Vyplatí se i takové malé množství mléka udržet nebo je to zbytečné?

Děkuji

Dobrý den,

předčasňátka to mají těžké, stejně jako jejich maminky. Vlastně ještě dozrávají, ale už jsou na světě a někdy je to prostě "záhul". Nepíšete, jakým způsobem mimi dokrmujete - lahvičkou? Určitě bych zkusila kojit a dokrm podávat cévkou přímo na prsu viz www.infookojeni.net. Není to nijak zásadně složité a mimi saje to, co má - prso, je u prsu rádo, je aktivní, protože mu teče mléko a tím, jak saje, může zároveň sát i Vaše MM. Vy pak postupně můžete ubírat množství UM a kojit stále efektivněji, podávat dokrm až třeba poté, co se mimi bude normálně kojit bez cévky atd., až se dostanete k plnému kojení.

Je skvělé, že máte hodně kontaktu, velmi se vyplatí kojit v noci, můžete zkusit savčí polohu. Nejdůležitější je však, aby mimi sálo to, co má - prso. Množství mléka se tím opět zvýší, tělo je chytré, bude vyrábět tolik, kolik je třeba. Pokud je poptávka, bude i nabídka.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová