Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vyrážka na tváři u 3 týdenního dítě, kojení a umělé mléko. Co mohu jíst?

Zodpovězené
29. kvě 2019

Dobrý den,

mám 2,5 týdenní dcerku, které ještě v porodnici stačilo moje mléko. Jakmile jsme ale přišly domů, tak jsem ji musela začít dokrmovat umělým mlékem. Už jí nabízím prsa pouze 1-2x za den. Málokdy se stane, že nepotřebuje dokrmit.

Co mohu a co nemohu jíst? Dcerka má tečky na obličeji, vypadá to jako vyrážka.
Mohla jí to způsobit třeba čokoláda?

Za odpověď děkuji

Dobrý den, toto jsou dva dotazy, které rozdělím.

Co přesně znamená, že potřebuje dokrmit? Ubývala na váze? Dokrm lze doporučit jen v případě, že miminko váhově neprospívá. Pokud po kojení pláče, je neklidné, je třeba kojit dál. Kojit tak, jak potřebuje a tak dlouho, dokud saje. Nekojit v pravidelných intervalech. Novorozenec se může chtít kojit v prvních týdnech 8x, 10x ale i 15x denně. Je důležité, abyste byly v co největším kontaktu, aby měla dcera dostatek příležitostí se přisávat.

V tomto věku je ještě obrovitánská šance, že se plně rozkojíte. Pozor však v prvních týdnech na dudlík a také způsob, kterým dokrmujete - pokud je to nutné, pak doporučuji jedině cévkou přímo při kojení a postupně dávku UM omezovat ve prospěch kojení.
Kojte vždy z obou prsou a několikrát je vystřídejte. Nabízejte co nejčastěji, v ideálním případě si udělejte pelíšek a buďte zde spolu neustále (údržba domácnosti počká, kojení má přednost). Doporučuji i společné spaní a kojení v noci.

Ohledně teček se prosím obraťte na svého pediatra.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová