Vzteká se u kojení, ale jakmile se přisaje, je klid. Co s tím?

Zodpovězené
13. čer 2023

Dobrý den,

dcera, 1 měsíc, poslední týden se mi vždy při kojení vzteká. Bohužel máme kloboučky už od porodnice a vždy, když jí vložím prso do pusinky, spustí pláč, kroutí se a štípe do prsa. Zkoušela jsem změnit polohu, vyměnila jsem i kloboučky, ale furt je to stejné. Trvá to asi minutu, než se přisaje a potom je klid.

Co s tím?

Děkuji

Dobrý den,

někdy je těžké určit, co miminku vadí. Každopádně Vám dává najevo, že se jí něco nelíbí. Nejprve bych každopádně doporučila zbavit se kloboučků. Zpočátku někdy krátkodobě vyřeší problém, kdy se miminko nepřisává, ale velmi často při dlouhodobém používání dochází k poklesu latkace a předčasnému odstavení. Pokud tedy chcete kojit, přikládejte mimi pokaždé i bez kloboučků, mazejte bradavky (kloboučková miminka mají tendence bradavky dásničkami skousávat), dbejte na hodně otevřenou pusinku při přiložení. Velmi doporučuji tzv. savčí polohu - viz www.prirozenekojeni.cz.

K problém u s pláčem - děláte to správně - změnit polohu, pomoci miminku se přisát, zkrátit proces přisátí. Pláč může být i proto, že zprvu MM ještě neteče a mimi saje naprázdno.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová