Začít znovu kojit. Jak postupovat a 4m. dcerku přesměrovat zpět k prsu?

Zodpovězené
20. led 2022

Dobrý den.

dcerce jsou 4 m., kojila jsem 14 dní. Přiznám, bylo to peklo pro nás obě, dcerka se špatně přisávala, plakala, kroutila se… ať jsem zkoušela cokoliv, prostě jsme se nějak nesehrály, asi i vlivem šestinedělí a hnutých hormonů jsem to psychicky nezvládala a dcerku odstavila :(. Mléko mi za celou dobu nezmizelo, s dcerkou jsem stále v kontaktu, ač nešátkuji, ani neužívám nosítko, často chovám, nedbám rad a kontaktně uspávám, jen s námi nespí. V noci se k nám stěhuje 1,5letý syn, který je ve spánku hodně živý a mám obavy, aby malou nepřilehl, nebo jí jinak neublížil.

V posledních dnech se mi znovu objevují kapičky mléka v podprsence či pyžamu a mě čím dál častěji napadá, zkusit znovu kojit. Ať už to byly nervy jaké chtěly, ten těsný a “jen náš” kontakt u toho kojení mi chybí a za celou dobu jsem se nezbavila výčitek. U syna se mi mléko zarazilo (pravděpodobně vlivem koupele ve studené vodě) a přes veškeré snahy jsem se už nerozkojila.

Šlo by ještě dcerku přesměrovat zpět k prsu?

Pokud ano, jak nejšetrněji postupovat, abychom z toho obě nebyly nervózní a zase se spolu “nepraly”?

Děkuji 🙏🏼 za případnou pomoc.

Dobrý den,

v těchto případech vždy říkám - prostě to zkuste. Připravte se, že minimálně zpočátku bude třeba stále dávat dokrm. Tělo musí pochopit, že má najednou tvořit mléko pro mimi, které doposud krmit nemuselo. Otázkou také je, zda dcera bude umět sát z prsu, protože sání z prsu a láhve se výrazně liší. Pokud by zvládala sát z prsu, můžete zkusit dávat dokrm pomocí cévky - viz www.infookojeni.net a zbavit se tak rizika lahvičky.

Je skvělé, že to chcete znovu zkusit, netlačte na pilu, berte to jako takový bonus ke svému dosavadnímu mateřství a udělejte si to na pohodu. Nenuťe ani dceru ani sebe. Každá kapka MM dobrá.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová