Zánět prsa a ucpaný mlékovod. Jak dlouho se mohu léčit doma?

Zodpovězené
20. bře 2019

Dobrý den,

mám zánět prsu a ucpaný mlékovod.

Včera ráno jsem se probudila na tvrdý nalitý prs. Můj 8 měsíční syn nechce někdy táhnout, odtlačuje se jakoby se zlobil, že ho mlíčko neuspalo. Nedělá to však stále.
Zatím nahřívám a masíruji od bolestivého místa boule směrem k bradavce. Často nabízím kojení. Po kojení jsem si přiložila zelný list. Teplota se drží kolem 37,5 ° C. Pouze ráno na chvíli vyskočila na 38° C.

Staršího syna jsem kojila 3,5 roku a pár podobných situací jsem zažila. Jednou jsem šla i k lékaři, ten dal hned antibiotika a zakázal z toho prsu kojit. Neposlechla jsem ho. Kdyby nyní nemám mírně zvýšenou teplotu, nemám obavy a držím se svého postupu.

Dokdy mohu praktikovat samoléčbu bez lékaře?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuje se cca 48 hodin. Pokud je však teplota jen takto nízká, můžete i déle. Postup je - nahřát, nakojit, zchladit. Obklad z měkkého tvarohu, nastrouhané brambory, zelného listu. případně tvrdý alkohol - zevně - to vše jsou babské rady, které zánět zmírňují. Při zánětu se z daného prsu kojení doporučuje a antibiotika nijak nevadí.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová