Zarudlé místo na prsu. Jak ho léčit?

Zodpovězené
2. led 2020

Dobrý den,

už druhý den mám na prsu zarudlé místo a hrčku. Kojím dvoutýdenní dcerku. Když jsme přišly z porodnice, tak první dny jsem si mléko odsávala.
Nyní malinká stíhá pít, prsa jsou před kojením jemně nalitá a nejsou příliš tvrdá. Když se dcerka napapá, tak prsa zůstanou měkká a vyprázdněná a na jednom místě mám hrčku a zarudlé. Nelze říci, že by mě to bolelo, spíše mě to svědí. Z porodnice mi zůstala ještě poslední trocha oxytocinu (tehdy jsem zarudlé místo ještě neměla), tak jsem si ho stříkla do nosu. Prso jsem si sprchovala horkou vodou a masírovala, ale stále to tam mám.

Co by mi na to mohlo pomoct?

Pomohl by mi zelný list, acetátová mast nebo nahřívání infra lampou?

Je něco z tohoto opravdu účinné?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děláte to správně - nahřát, rozmasírovat, nebo nakojit. Při kojení zkuste na zatvrdlinu tlačit plochou prstů směrem k bradavce nebo poku je to možné, zkuste kojit tak, aby miminko mělo bradičku ve směru zatvrdlinky. Pokud by se nedařilo či se přidala bolest apod., konaktujte svého gynekologa.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová