Zelená, zapáchající stolice po přechodu na umělé mléko.

Zodpovězené
5. pro 2018

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na UM. Přešli jsme z MM na UM a od té doby má malá nazelenalou a zapáchající stolici jako průjem a kaká 3-4x za děn. Teplotu nemá. Myslíte, že je to normální skrz to mlíko nebo ne? Samozřejmě půjdeme i k lékařce.

Děkuji Vám.

Dobrý den, Pokud časově změna mléka a potíže s trávením odpovídají, patrně zde souvislost bude. Mateřské mléko je zkrátka nejvhodnější strava pro miminko a žádné UM ji nemůže adekvátně nahradit. Kojené děti mají potíže s trávením jako zácpa či průjem jen velmi výjimečně. MM je dokonalé pro i prebiotikum 🙂. Pokud se potíže nezlepší, doporučuji návštěvu pediatra.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová