Změna režimu u kojeného 7 měsíčního miminka. Začal se budit brzy ráno. Jak na to?

Zodpovězené
1. dub 2019

Dobrý den,

můj 7 a půl měsíční syn začal vstávat brzy ráno o 5-6, resp. vzbudí se, cestuje v postýlce, to ho srovnám a usne zase po takových 20ti minutách. Zapláče jenom trochu, když je na břiše, to asi že chce na záda. Má otázka zní, jestli ho mám nakojit nebo ne, protože doteď spal krásně celou noc cca do 8-9, kdy jsme ale už opravdu vstávali. Také mne zajímá, jestli se mu posouvá vstávání nebo ho něco jen budí, ale přijde mi to zvláštní, že stále takhle nad ránem?

Za odpověď velice moc děkuji a přeji hezký den 🙂

Dobrý den,

časné ranní buzení je u dětí (a zvláště kojených) naprosto běžné a normální. Spíše dřívější rytmus s buzením mezi 8-9 ráno je ojedinělý. Pokud dítě po probuzení nakojit chce, nakojte, přiložením k prsu nic nezkazíte. Častokrát si maminky berou při brzkém buzení miminko k sobě do pelíšku a dospávají společně. Je to krásné, intimní a do budoucna budete na společné "dopékání" ráda vzpomínat.

Hezké dny.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová