Změna značky umělého mléka. Po jak dlouhé době se změna (kvůli zažívání) projeví?

Zodpovězené
8. lis 2021

Dobrý den,

po jaké době se u miminka projeví změna užívání jiné značky/složení UM?

Kamarádky malá (4 týdny) má bolesti bříška/prdíky. Zkusila změnit značku mléka z Hipp na Kendamil. Zatím bez efektu na zažívání malé (po 2 dnech).

Jak dlouho se doporučuje zkoušet jednu značku mléka, než se pro nevyhovující účinky přejde na jiné?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, zda změna značky povede ke zlepšení. Většina umělých mlék je na bázi sušeného kravského mléka. Prdíky mohou být např. způsobeny právě kravským mlékem - tedy bílkovinou kravského mléka. Předběžně bych doporučila UM označené jako HA, tedy hypoalergení, kde je mléčná bílkovina naštěpena. Nicméně potíže nemusí být způsobeny bílkovinou kravského mléka. Problematika prdíků se táhne napříč staletímy i kontinenty a bohužel zatím nebylo jednoznačně prokázáno, čím jsou způsobeny. Změna se projeví relativně rychle, v řádu cca 1-3 dnů, je to individuální.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová