Ztráta mléka před porodem. Je to možné?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

nedávno jsem měla trošku psychicky těžší dny, kdy jsem byla na pokraji zhroucení z okolností, kterých bylo více a najednou. Do té doby mi pravidelně vycházelo mléko (nebo kolostrum) z prsů, vždy jsem měla mokré fleky na tričku a také na bradavkách bylo zaschlé.

No a od těch dnů nic, žádné fleky a bradavky jsou zcela čisté. Už pár dní přenáším.

Je možné, že jsem ještě před porodem ztratila mléko?

Je možné, že se po porodu vlivem hormonů znovu rozběhne?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nijak se nestrachujte, po porodu, pokud vše půjde dobře, budete s miminkem v co nejčastějším a nejužším kontaktu a budete kojit na požádání, se vše rozběhne tak, jak má. Není důvod se znepokojovat. Využijte časné přisátí ihned po porodu, zkuste např. samopřisátí, pokud bude možnost.
Držím palce, ať vše hladce zvládnete.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová