Zvýšení tvorby mateřského mléka. Je pravda, že je dobré pít Vineu?

Zodpovězené
4. črc 2021

Dobrý den,

prosím jen o informaci. Slyšela jsem, že je na podporu tvorby mateřského mléka dobré pít Vineu, je to tak? Působí dobře na laktaci? Dá se "nahradit" hroznovým cukrem?

Snažím se najít, co by mi s tím pomohlo. Přikládám během dne co hodinu, v noci po 2 hodinách, vždy prsa několikrát vystřídám. Po kojení odsávám, piju kojící čaje, užívám Benedikt lékařský+pískavice řecké seno+Moringa. Kontakt kůže na kůži, společné spaní. LP u mě byla a zkontrolovala přisátí, které je prý v pořádku.

Miminku bude 5 měsíců, nyní díky přikrmení, buď mým odsátým, nebo když nemám své, tak UM, dobře přibírá, ale chci podpořit laktaci, abych UM úplně vysadila a plně kojila minimálně do 6 měsíců.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že informaci o Vinee jako podpůrném prostředku na laktaci nemám. Obecně nutno dodat, že veškeré tyto podpůrné prostředky je třeba brát s rezervou. Kdyby fungovaly, všechny maminky by plně kojily, stačilo by jen zobat nějaké pilulky nebo pít např. Vineu, černé pivo, mléko a jiné "tradované" potraviny. Pro kojení je nejdůležitější kontakt. Kontakt a nalezení vlastní cesty. Některá miminka se kojí po 3 - 4 hodinách a pijí pár minut, prospívají, vše je ok. Jiná si pocucávají během celého dne. Některá miminka spí hodiny sama v postýlce, jiná po půlhodinkách a většinou u maminky v šátku nebo v náručí. Každá maminka a každé miminko mají tu svou jedinečnou cestu, kterou zkouší hledat.

Nepíšete, jaký byl váhový přírůstek a jak dokrmujete. Zkuste dokrmovat cévkou přímo při kojení, pokud to bez dokrmu nejde a miminko neprospívá. Návod najdete na www.infookojeni.net. Kdyby se stále nedařilo už v tomto věku, můžete místo dokrmu nabídnout příkrm. Nadále však často kojte, nevynechávejte kojení místo příkrmu. Příkrm je pouze navíc.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová